Forside  Beliggenhed  Udstillingskalender  Bestyrelsen  Medlemmer  Historie  Køb af udstillingsperiode  Vedtægter  Referater  Kontakt
 

 

Udstillingskalender 2017

Uge 5 30.01 - 05.02    
Uge 6 06.02 - 12.02    
Uge 7 13.02 - 19.02    
Uge 8 20.02 - 26.02    
Uge 9 27.02 - 05.03    
Uge 10 06.03 - 12.03    
Uge 11 13.03 - 19.03    
Uge 12 20.03 - 26.03    
Uge 13 27.03 - 02.04    
Uge 14 03.04 - 09.04    
Uge 15 10.04 - 16.04 Lisa Birk lisabirk@icloud.com / www.lisabirk.dk
Uge 16 17.04 - 23.04 Jacob Bondo jacobbondo@gamail.com
Uge 17 24.04 - 30.04 Karin A. Høj
Grete Egelund (gæsteudstiller)
khoej@mail.tele.dk / www.KarinAHoej.dk
greteegelund@hotmail.com
Uge 18 01.05 - 07.05    
Uge 19 08.05 - 14.05 Sophy Bostholm
Vagn Løye
psbs@mail1.stofanet.dk
vagn.loye@gmail.com
Uge 20 15.05 - 21.05    
Uge 21 22.05 - 28.05 Kim Larsen (gæsteudstiller) kimlarsenkunst@vip.cybercity.dk  /  www.kimlarsenkunst.dk
Uge 22 29.05 - 04.06    
Uge 23 05.06 - 11.06 Lis Pedersen lis26a@hotmail.com
Uge 24 12.06 - 18.06 Ottar Christiansen
Luca Kretzchemer
ottar@ottarius.dk www.omcphoto.smugmug.com
kretzch@gmail.com www.kretzch.wix.com/k-art
Uge 25 19.06 - 25.06 Ottar Christiansen
Luca Kretzchemer
ottar@ottarius.dk / www.omcphoto.smugmug.com
kretzch@gmail.com www.kretzch.wix.com/k-art
Uge 26 26.06 - 02.07 Gurli Jochumsen
Bente Klindt
Kirsten Birkedal Wagner
gurlijochumsen@5792.dk
bkklindt@hotmail.com / www.klindtsmykker.dk

birkedal.ler@gmail.com
Uge 27 03.07 - 09.07 Makiah Larsen makiah-art@live.dkwww.makiah-art.dk
Uge 28 10.07 - 16.07 Makiah Larsen makiah-art@live.dkwww.makiah-art.dk
Uge 29 17.07 - 23.07 Fællesudstilling for KIK-medlemmer  
Uge 30 24.07 - 30.07 Fællesudstilling for KIK-medlemmer  
Uge 31 31.07 - 06.08 Lisbeth Holst Gundersen
Dorthe Lysemose
madameholst@hotmail.dk
dlysemose@ofir.dk
Uge 32 07.08 - 13.08 Torben Buhl Dinesen
Jonna Larsen
tbd@pc.dk
jola@nalnet.dk
Uge 33 14.08 - 20.08 Winnie Møller winnie@skovparknet.dk
Uge 34 21.08 - 27.08 Bettina Hesselhof
Stine Kiel Ratzow
bhesselhof@gmail.com  / www.hesselhof.dk
sratzow@gmail.com  /  www.KielRatzow.dk
Uge 35 28.08 - 03.09 Inge-Lise Andersen (gæsteudstiller)
Stina Østerby Christensen (gæsteudstiller)
Dorrit Mørk (gæsteudstiller)
Kirsten Østerby Olsen (gæsteudstiller)
Mona Lisa Truelsen (gæsteudstiller)
Inge-lise.andersen@webspeed.dk
Pallestina@webspeed.dk
dorritmørk@gmail.com
soki@youmail.dk
Karenmona59@gmail.com
Uge 36 04.09 - 10.09 Sophy Bostholm psbs@mail1.stofanet.sk
Uge 37 11.09 - 17.09 Kirsten Thilsing-Hansen kirstenthilsing@yahoo.com
Uge 38 18.09 - 24.09 Peter Holmegaard Andersen holmegaard.peter@gmail.com
www.PH-Atelier.dk
Uge 39 25.09 - 01.10    
Uge 40 02.10 - 08.10 Karen Lohmann Jensen
Niels Stærmose
o.k@jensen.mail.dk www.Billedkunst-KLJ.dk
gittestaermose@gmail.com
Uge 41 09.10 - 15.10    
Uge 42 16.10 - 22.10 Eva Jørgensen
Gunhild Brink
eva.joergensen2@skolekom.dk
Gunhild@Gunhild-Brink.dk / www.gunhild-brink.dk
Uge 43 23.10 - 29.10    
Uge 44 30.10 - 05.11    
Uge 45 06.11 - 12.11    
Uge 46 13.11 - 19.11    
Uge 47 20.11 - 26.11 Lis Pedersen
Charlotte Hammershøj
Leonora Vestergaard
lis26a@hotmail.com
charlottehammershoej@gmail.com
liivaliiva@gmail.com / www.liiva.dk
Uge 48 27.11 - 03.12 Lis Pedersen
Charlotte Hammershøj
Leonora Vestergaard
lis26a@hotmail.com
charlottehammershoej@gmail.com
liivaliiva@gmail.com / www.liiva.dk
Uge 49 04.12 - 10.12 Dorthe Lysemose
Gurli Jochumsen
dlysemose@ofir.dk
gurlijochumsen@5792.dk
Uge 50 11.12 - 17.12 Makiah Larsen makiah-art@live.dkwww.makiah-art.dk
Uge 51 18.12 - 24.12    
Uge 52 25.12 - 31.12    
Udstillingskalender 2018
Uge 1 01.01 - 07.01    
Uge 2 08.01 - 14.01    
Uge 3 15.01 - 21.01    
Uge 4 22.01 - 28.01