Forside  Beliggenhed  Udstillingskalender  Bestyrelsen  Medlemmer  Historie  Køb af udstillingsperiode  Vedtægter  Referater  Kontakt
 

 

Udstillingskalender 2018

Uge 5 29.01 - 04.02    
Uge 6 05.02 - 11.02    
Uge 7 12.02 - 18.02    
Uge 8 19.02 - 25.02    
Uge 9 26.02 - 04.03    
Uge 10 05.03 - 11.03    
Uge 11 12.03 - 18.03 Vagn Løye
Sophy Bostholm
vagn.loye@gmail.com
psbs@mail1.stofanet.dk
Uge 12 19.03 - 25.03    
Uge 13 26.03 - 01.04 Makiah Larsen  makiah-art@live.dk / www.makiahlarsen.com
Uge 14 02.04 - 08.04    
Uge 15 09.04 - 15.04    
Uge 16 16.04 - 22.04    
Uge 17 23.04 - 29.04    
Uge 18 30.04 - 06.05 Nanna Folkmann
Winnie Møller
nfolkmann@gmail.com / www.nannafolkmann.wixsite.com
winnie@skovparknet.dk
Uge 19 07.05 - 13.05 Ida Theodora Wolf Berendsen
+ 2 gæsteudstillere
IDAB@ucc.dk
 
Uge 20 14.05 - 20.05 Karen Jensen
Grethe Munk
Klintholm@mail-online.dk
grethe@kaj-munk.dk
Uge 21 21.05 - 27.05 Eva Jørgensen
Gunhild Brink
eva.joergensen2@skolekom.dk
GunhildBrink@gmail.com / www.gunhild-brink.dk
Uge 22 28.05 - 03.06 Gurli Jochumsen
Bente Klindt
Kirsten Birkedal Wagner
gurlijochumsen@5792.dk
bkklindt@hotmail.com / www.klindtsmykker.dk
birkedal.ler@gmail.com 
Uge 23 04.06 - 10.06 Sharareh Hojabr Ebrahimi sharareh.h.ebrahimi@gmail.com
Uge 24 11.06 - 17.06 Dorthe Lysemose
Anne Grete Hvirvelkær Skou
dlysemose@godmail.dk
dantikki@gmail.com
Uge 25 18.06 - 24.06 Peter Holmegaard Andersen holmegaard.peter@gmail.com / www.PH-Atelier.dk
Uge 26 25.06 - 01.07 Alice Rasmussen
Niels Stærmose
Kathrine Haugaard Sørensen
alice.kerteminde@stofanet.dk
gittestaermose@gmail.com
kaths@mail.dk
Uge 27 02.07 - 08.07 Lisbeth Holst Gundersen
Bitten Jønstrup
madameholst@hotmail.dk
bitten@joenstrup.dk / www.joenstrup.dk
Uge 28 09.07 - 15.07 Torben Buhl Dinesen
Jonna Larsen
Jørgen Iversen
tbd@pc.dk
jola@nalnet.dk
bred-net@hotmail.com
Uge 29 16.07 - 22.07 Makiah Larsen makiah-art@live.dk / www.makiahlarsen.com 
Uge 30 23.07 - 29.07 Winnie Møller winnie@skovparknet.dk
Uge 31 30.07 - 05.08 Stine Kiel Ratzow
Bettina Hesselhof
sratzow@gmail.com / www.KielRatzow.dk
bhesselhof@gmail.com / www.hesselhof.dk
Uge 32 06.08 - 12.08 Karen Lohmann Jensen
Niels Stærmose
Marianne Vestergård
o.k@jensen.mail.dk / www.Billedkunst-KLJ.dk
gittestaermose@gmail.com

vegaard.2013@gmail.com / www.mariannevestergaard.dk
Uge 33 13.08 - 19.08 Inge Vittrup
Sophy Bostholm
inge.vittrup@gmail.com / www.ingevittrup.dk
psbs@mail1.stofanet.dk
Uge 34 20.08 - 26.08 Karin A. Høj khoej@mail.tele.dk / www.KarinAHoej.dk
Uge 35 27.08 - 02.09 Peter Holmegaard Andersen Holmegaard.peter@gmail.com / www.PH-Atelier.dk
Uge 36 03.09 - 09.09 Kirsten Thilsing-Hansen kirstenthilsing@yahoo.com
Uge 37 10.09 - 16.09 Sophy Bostholm
Alice Rasmussen
Charlotte Iben Jensen
psbs@mail1.stofanet.dk
alice.kerteminde@stofanet.dk
charlotteibenjensen@stofa-net.dk
Uge 38 17.09 - 23.09 Dina Pedersen dina@dsa-net.dk / www.dinasgalleri.dk
Uge 39 24.09 - 30.09 Dorthe Lysemose
Anne Grete Hvirvelkær Skou
dlysemose@godmail.dk
dantikki@gmail.com
Uge 40 01.10 - 07.10    
Uge 41 08.10 - 14.10    
Uge 42 15.10 - 21.10 Jonna Larsen
Torben Buhl Dinesen
Jørgen Iversen
jola@nalnet.dk
tbd@pc.dk
bred-net@hotmail.com
Uge 43 22.10 - 28.10    
Uge 44 29.10 - 04.11    
Uge 45 05.11 - 11.11 Kis Henriksen kis.henriksen@mail.dk
Uge 46 12.11 - 18.11 Kirsten Work Rasmusssen kwr1942@icloud.com
www.kirstenworkrasmussen.dk
Uge 47 19.11 - 25.11 Charlotte Hammershøj
Lis Pedersen
Leonora Vestergaard
charlottehammershoej@gmail.com
lis26a@hotmail.com
liivaliiva@gmail.com
Uge 48 26.11 - 02.12 Charlotte Hammershøj
Lis Pedersen
Leonora Vestergaard
charlottehammershoej@gmail.com
lis26a@hotmail.com
liivaliiva@gmail.com
Uge 49 03.12 - 09.12 Dorthe Lysemose
Gurli Jochumsen
dlysemose@godmail.dk
gurlijochumsen@5792.dk
Uge 50 10.12 - 16.12 Anne Muff (gæsteudstiller)
Karl Aage Madsen (gæsteudstiller)
annemuff1@gmail.com
kamadsen@mail-online.dk
Uge 51 17.12 - 23.12    
Uge 52 24.12 - 30.12    
Udstillingskalender 2019
Uge 1 31.12 - 06.01    
Uge 2 07.01 - 13.01    
Uge 3 14.01 - 20.01    
Uge 4 21.01 - 27.01